Nowa szafka kuchenna własnymi rękami

Co zrobisz, jeśli potrzebujesz nowej szafki kuchennej? Idź do sklepu i kup go? Świetnie. Istnieje jednak inny sposób rozwiązania tego problemu.

Ta część zestawu kuchennego może być wykonana samodzielnie. Szafki kuchenne są wykonane przez wielu rzemieślników. Powiemy Ci, jak to zrobić dobrze.

Domowa szafka kuchenna

Domowa szafka kuchenna

Dzięki kompetentnemu podejściu do produkcji gotowa szafka zachwyci oko swoim wyglądem. I, oczywiście, przez długi czas będą służyć swoim panom z wiarą i prawdą.

Ponadto niezależne tworzenie szafki pozwoli zaoszczędzić pieniądze. A one z kolei mogą być wykorzystane do dalszej poprawy wnętrza kuchni lub innych potrzeb.

Etapy pracy

Cały nadchodzący proces tworzenia szafki w kuchni własnymi rękami można warunkowo podzielić na trzy główne okresy:

 1. Etap przygotowawczy;
 2. Produkcja i montaż elementów konstrukcyjnych;
 3. Montaż zmontowanego produktu.

Etap przygotowawczy

Pierwszym i najważniejszym punktem całej pracy jest projektowanie. Uważne rozważenie tego problemu pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych błędów. A poza tym pozwoli uniknąć straty dodatkowego czasu na ich korektę.

Ponadto szafki kuchenne własnymi rękami są przez długi czas użytkowane z nich. Dlatego kwestię tę należy traktować bardzo poważnie.

Projektujemy w następujący sposób:

 1. Przede wszystkim ustalamy dokładną lokalizację naszego przyszłego produktu;

  Wybierz miejsce do zainstalowania

  Wybierz miejsce do zainstalowania

 1. Następnie obliczamy całkowity rozmiar obiektu i wymiary poszczególnych części opracowywanego projektu. Wymiary to nie tylko szerokość i długość, ale także odległość między półkami i ich liczba.
  Analizując te wskaźniki, najlepiej jest narysować rysunek na arkuszach A4. Będzie więc jaśniejsze i bardziej oczywiste. Będziesz bardziej jasne, jaki rodzaj szafki kuchenne - wykonane przez siebie, skończysz.
 1. Musisz również zdecydować o kolorze przyszłej szafki do kuchni. Istnieje wiele różnych opcji. Ale najczęściej są to: "Dąb", "Buk", "Olcha" i "Klon". Ale jeśli chcesz, możesz zamówić płytę wiórową i dowolny inny kolor spośród tych, które są dostępne w katalogu.

Ponadto zdobywamy niezbędne materiały i narzędzia:

 • arkusze płyty wiórowej;

Rada!
Zaleca się preferowanie płyty wiórowej (płyty wiórowej laminowanej) o grubości 16 mm. Jest łatwy do czyszczenia, ma ładny wygląd, a poza tym jego cena nie jest wysoka.

Różne kolory płyt wiórowych

Różne kolory płyt wiórowych

 • specjalna krawędź, do przyklejenia do płyty wiórowej żelazkiem;
 • elektryczna piła do metalu;
 • papier ścierny;
 • wiertło;
 • Miarka miernicza;
 • żelazo;
 • poziom;
 • nóż biurowy;
 • wiertła - będą potrzebować trzech z nich: o średnicy 7 mm, 8 mm, a także 4,5 mm;
 • Śruby euro - w rozmiarze 50х7 mm i 40х4,5 mm;
 • wieszaki;
 • śruby samogwintujące.

Produkcja i montaż elementów konstrukcyjnych

Gdy rysunek jest gotowy, zaczynamy tworzyć poszczególne części. W tym celu należy wyciąć je z jednego arkusza. Lepiej jest przypisać taką pracę specjalistom. Trudno to zrobić na własną rękę.

Problem polega na tym, że w przypadku piłowania płyty wiórowej w domu za pomocą wyrzynarki powstają wyszczerbione krawędzie. Dlatego lepiej zamówić piłowanie zgodnie z Twoim rysunkiem w miejscu, w którym kupisz sam materiał budowlany.

W przypadku, gdy taka opcja nie jest możliwa, wykonujemy następujące czynności. Zaznacz płytę wiórową. I prowadzimy dwie linie. Jeden - dokładnie rozmiar, drugi - półtora milimetra szerszy.

Między nimi ostrożnie pociąć układankę. Formowane wióry są starannie czyszczone papierem ściernym, po kilkukrotnym przejściu wzdłuż krawędzi.

Teraz przejdźmy bezpośrednio do montażu szafki kuchennej.

Przewiercić elementy boczne (ściany) przez otwory na śruby euro. Robimy to z wiertłem o średnicy 7 mm w odległości 40 mm od krawędzi każdego pionowego przedmiotu obrabianego.

W poziomym elemencie (półce) wiercimy otwory na ich końcach. Używamy wiertła o średnicy 4,5 mm. Głębokość otworu wynosi 40 mm. Za pomocą tego samego wiertła wywierć otwory w miejscach elementów bocznych, w których zostanie przymocowana półka.

Wywierć otwory w końcach

Wywierć otwory w końcach

Przyklejamy widoczne końcówki części specjalną krawędzią za pomocą żelazka. Temperaturę na niej ustala się jak dla wełny. Nadmiar uformowany na brzegach końcówek jest obcięty nożem pisarskim.

Nadwyżka upraw

Nadwyżka upraw

Następnie wykonujemy detale boczne i za pomocą śrub Euro wkręcamy do nich górny i dolny pręt w naszej szafce kuchennej. Następnie, również przy pomocy eurometrów, mocujemy wnętrze półki. Pod koniec montażu pozostaje tylko przymocowanie tylnej ściany.

Instalowanie zmontowanego produktu

To jest ostatni krok, który zapewniają nasze instrukcje. Podczas niej wykonujemy następujące czynności.

Do tylnej ściany produktu przykręcamy go za pomocą wkrętów samogwintujących. Następnie, korzystając z poziomu budynku, zaznaczamy na ścianie miejsca przyszłych zamocowań.

Wywierć w nich otwory. Włóż w nie kołki i przekręć śruby w środku. Następnie możesz powiesić zmontowany obiekt.

Jeśli dla Ciebie coś nie jest jasne w tym procesie, spójrz na odpowiedni film wideo na naszej stronie. Znajdziesz w nim wszystkie niezbędne wyjaśnienia.

Alternatywna metoda

Jest inny sposób na zdobycie nowej szafki kuchennej w twojej kuchni. I rób to przy minimalnych kosztach. W ten sposób przywraca się szafki kuchenne własnymi rękami.

Przygotowanie

Na uwagę zwracamy oryginalne pomysły. Za ich pomocą można aktualizować wnętrze kuchni, dzięki czemu jest jasne i wyjątkowe.

Ale, tak jak w poprzednim przypadku, zanim zaczniesz działać, musisz dokładnie przemyśleć i przygotować się do niego. Szafki powinny być oczyszczone z kurzu, brudu i starej farby. W razie potrzeby wzmocnij poluzowane połączenia.

Idea nr 1 - wykorzystanie fototapet

Po nieprzyzwoicie zapomnianym jakiś czas temu, fototapety powracają do naszego codziennego życia. Obecnie szczególnie popularne są obrazy miast przypominających widok z okna.

Może to być jakakolwiek włoska katedra lub wieża Eiffla w Paryżu. Ta opcja jest całkiem odpowiednia w domowej kuchni.

Sekwencja pracy:

 1. Oczyszczamy powierzchnię szafki papierem ściernym;
 2. Malujemy szafkę białą farbą;
 3. Wklejamy przygotowaną powierzchnię fototapety.

Możesz użyć uproszczonej wersji tego pomysłu. Po prostu weź i przyklej nasz przedmiot za pomocą samoprzylepnej folii.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni koloryt i starannie wyprodukować samoprzylepne. Tak powinno być w wyniku (patrz zdjęcie).

Używamy folii samoprzylepnej

Używamy folii samoprzylepnej

Idea numer 2 - dająca efekt starożytności

Ten efekt mody można uzyskać za pomocą kręconych pasków i farby.

Sekwencja pracy:

 1. Mierzymy potrzebną długość i odcinamy pręty;
 2. Za pomocą kleju zamocuj je na ścianach szafki;
 3. Po odczekaniu całkowitego wyschnięcia malujemy przyklejone płytki.
Szafka kuchenna, stylizowana antyczna

Szafka kuchenna, stylizowana antyczna

Idea # 3 - papier lustrzany

Następnym sposobem aktualizacji szafek kuchennych jest użycie papieru lustrzanego. Z jego pomocą uzyskujesz ciekawy efekt, czasami dając niesamowite efekty.

Aby obsługiwać zestaw słuchawkowy, oprócz samego papieru, będziesz potrzebować więcej tapet i ciekawych piór. Zainstalujemy je na drzwiach w zamian za stare.

Sekwencja pracy:

 1. Powierzchnię obrabia się papierem ściernym i maluje;
 2. Pokrywamy boczne ściany tapetą;
 3. Na półkach i drzwiach przyklejamy papier lustrzany;
 4. Mocujemy nowe uchwyty.

Oprócz powyższych istnieją inne ciekawe sposoby aktualizacji szafek kuchennych. Mogą być ozdobione naklejkami przedstawiającymi kwiaty lub ziarna kawy. Ten ostatni szczególnie ucieszy miłośników kawy.

Szafka ozdobiona naklejką z obrazkiem

Szafka ozdobiona naklejką z obrazkiem

Rada!
Podczas przywracania należy wziąć pod uwagę bliskość powierzchni do smażenia i wody. W razie potrzeby użyj specjalnej wodoodpornej farby.
Lub nie używaj tapety, która może zostać zepsuta przez gorące powietrze.

Omówiliśmy stworzenie nowej szafki i przywrócenie istniejącego zestawu słuchawkowego. Kwestia ceny w obu przypadkach jest znacznie niższa niż to, co musiałoby zapłacić za nowe meble. W naszym przypadku było to możliwe nie tylko po to, by zaoszczędzić pieniądze, ale także aby uzyskać pełen powód do dumy z wyników swojej pracy.

Leave a Comment

+ 85 = 87