Tapeta Flizeline do kuchni (39 fotek): malować lub nie malować – oto jest pytanie

Przeprowadzając naprawy w mieszkaniu lub w prywatnym domu, każdy właściciel staje przed problemem wyboru tapet i ich rozmieszczenia w pokoju. Szczególnie ważne jest, aby wybrać odpowiednią tapetę do kuchni - istnieją pewne zasady i wymagania dotyczące materiału ściany kuchennej.

Spot ornament na ścianach kuchni

Spot ornament na ścianach kuchni

Nowoczesny rynek budowlany oferuje szeroki wybór:

 • Papier - klasyczna opcja, odpowiednia dla większości pomieszczeń, z wyjątkiem pomieszczeń o dużej wilgotności;
 • Tkanina - dobry wybór do stworzenia elitarnego wnętrza, taki materiał korzystnie podkreśla styl pomieszczenia;
 • Winyl - są cienką warstwą spienionego PVC, tak bardzo mocną i wytrzymałą;
 • Rękawice z włókniny polarowej - tapety ze specjalnym podłożem i materiałem na twarz, który ma możliwość wielokrotnego barwienia.

Istnieje również kilka rodzajów materiału ściennego, który przypomina trochę klasyczną tapetę, na przykład płyn. Ale są to opcje, które są bardziej odpowiednie do stworzenia wyjątkowego wnętrza, godnego poszczególnych artykułów.

Od razu zauważamy, że nietkana tapeta na ściany w kuchni to doskonały wybór, ponieważ ten typ odpowiada wymaganiom kuchennym.

Wymagania

Czyszczenie na mokro w kuchni

Czyszczenie na mokro w kuchni

Materiał ścienny do kuchni powinien mieć pewne cechy, które pozwalają na stosowanie go w pomieszczeniu o dużej wilgotności. Również w miejscu gotowania występuje stały wzrost temperatury, powstaje sadza i tłuszcz.

Dlatego też materiał wykończeniowy do ścian musi spełniać następujące wymagania:

 • Spójność z powierzchnią - mocowanie do powierzchni ściany musi być dokładne, w przeciwnym razie, ze względu na zwiększoną wilgotność i zmiany temperatury, mogą spaść;
 • Odporność na wilgoć  - musi mieć podstawę, która nie nadaje się do działania wilgoci;
 • Zmywalna twarz - lepiej jest, jeśli ściany w kuchni można umyć, w przeciwnym razie osady węglowe i sadza szybko zepsują nadający się do prezentacji wygląd nowego materiału.

Istnieje tylko kilka wymagań, które odcinają większość rodzajów materiałów ściennych. Zgodnie z wymogami odpowiednie są tapety winylowe, flizelinowe w kuchni oraz kilka nieokreślonych typów (tapety szklane i płynne).

Zwróć uwagę! Wymieniona odpowiednia tapeta to zalecenie. W kuchni można użyć dowolnej tapety, ale jeśli używasz konwencjonalnego papieru - lepiej jest zainstalować dobry kaptur, aby zwalczyć osady węglowe.

Podstawa winylowa jest odpowiednia ze względu na wodoodporną powierzchnię czołową, ale bardziej popularną w tej chwili jest tapeta z włókniny.

Dowiedz się także, jak wybrać panel do fartuchu kuchennego.

Baza nietkana

Struktura warstw

Struktura warstw

Włóknina może służyć jako podłoże dla kilku rodzajów materiałów ściennych, na przykład na tapecie z włókniny znajduje się tapeta winylowa.

Te tapety mają wiele zalet, dzięki którym są tak popularne:

 • Grubość - ten materiał ma pogrubioną podstawę, więc przy klejeniu prawie nie ma pęcherzy i zmarszczek;
 • System klejenia - przyklej klej do ściany, co jest wygodniejsze niż klasyczna wersja z klejem na samej tapecie. Korzystając z tego podejścia, możesz trzymać dowolne pomieszczenie własnymi rękami i w spokoju;
 • Wyrównanie - przed sklejeniem nie jest konieczne dokładne wyrównanie ścian, podłoże jest dostosowane do występów i wgnieceń, ale strona przednia pozostaje płaska.

Ponadto włóknina nie ulega zmianom temperatury, powierzchnia przednia nie wypala się na słońcu, charakteryzuje się wysokim stopniem absorpcji hałasu. Te właściwości pomagają zachować oryginalne cechy wizualne przez długi czas.

Ale początkowo włóknina (materiał, a nie winylu na bazie włókniny) nie jest odporna na wilgoć, co wskazuje na brak możliwości prania. Dlatego prawie wszystkie rodzaje tego materiału mogą być malowane.

Nie należy mylić z tapetą winylową na podłożu z włókniny - materiał winylowy jest początkowo materiałem odpornym na wilgoć, można go zmyć natychmiast po sklejeniu, bez uciekania się do koloryzacji. W tej sytuacji pojawia się pytanie o celowość użycia włóknin, jeśli winyl jest natychmiast gotowy do użycia.

Odpowiedź jest prosta:

 • Vinyl nie ma takiej wyrazistości jak włóknina po malowaniu;
 • Winyl jest zmodyfikowanym PVC - niektórzy właściciele nie chcą go używać ze względu na wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa środowiska;
 • Winyl nie może być pomalowany kilka razy bez ryzyka uszkodzenia powierzchni czołowej.

Przeczytaj także artykuł "Tapety w kuchni w Chruszczow - dokonujemy właściwego wyboru."

Kolorowanie

Powlekanie wałkiem

Powlekanie wałkiem

Materiał ścienny na bazie włókniny dostępny jest w różnych kolorach i wzorach. Oddzielny wykres może nosić jego kolorystykę - dzięki swoim unikalnym właściwościom, po malowaniu, materiał nabiera niesamowicie bogatego wyglądu - zauważ powyższe zdjęcie.

Malowanie włókninowej tapety jest w pewnym sensie eksperymentem - ale nie bój się nowości, a ponadto materiał ten można malować kilkakrotnie.

Zwróć uwagę! W przypadku użycia podkładu do malowania, należy ostrożnie usunąć nadmiar nadmiaru kleju - jeśli tego nie zrobi, farba nie zajmie się problematycznymi miejscami.

Stosując tapetę z włókniny jako ozdobę do ścian kuchni, trzeba zastosować odpowiednie kolory - odpowiednie konwencjonalne akrylowe, oparte na wodzie związki. Ale w kuchni ważne jest regularne mycie ścian, dlatego warto podnieść farbę, która ma efekt hydrofobowy.

Instrukcje dotyczące malowania:

 • Czyszczenie - sklejony materiał przed malowaniem należy oczyścić z kurzu i innych zanieczyszczeń. Ten etap można łatwo wykonać za pomocą odkurzacza;
 • Przygotowanie farby - otwiera puszkę farbą i wlewa się ją do tacy. Jeśli to konieczne, farba jest mieszana z kolorem, aby uzyskać pożądany kolor;
 • Aplikacja - farba nakładana jest na powierzchnię ścian za pomocą wałka o średnim włosie. Najpierw pomaluj trudno dostępne miejsca (narożniki, za grzejnikiem, przy wejściu), a pozostały obszar zwiń rolką;
 • Ponowne kolorowanie - przeprowadza się po kilku godzinach, po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy.

Zwróć uwagę! Do malowania użyj jednoczęściowego wałka tkankowego ze stertą - wałek z gumy piankowej pozostawia bąbelki, a żaden wałek nie pozostawia śladu spawania.

Opisany system kolorowania i kilka dodatkowych punktów można znaleźć w wideo na naszej stronie internetowej.

Wybór i dystrybucja

Przeznaczenie i rozmieszczenie kolorów

Przeznaczenie i rozmieszczenie kolorów

Popraw farbę i przyklej ściany - połowa bitwy. Musisz znaleźć odpowiednie miejsce, aby stworzyć przytulne wnętrze - cały pokój w jednym kolorze wygląda bardzo smutno.

Kuchnia - pomieszczenie, w którym zawsze jest kilka stref:

 • Strefa gotowania;
 • Jadalnia.

Najpewniejszym sposobem uniknięcia kuchni jest dystrybucja różnych kolorów tapety do poszczególnych stref, przy jednoczesnym uwzględnieniu zgodności odcieni. Jadalnia może być podświetlona złotym kolorem, a obszar gotowania powinien być ustawiony pod kolorem zestawu kuchennego, na przykład z czerwonym odcieniem.

Rada! Korzystając z podobnej metody rozkładu kolorów, lepiej zastosować tapetę z włókniny do barwienia, aby zawsze móc odmalować pomieszczenie, jeśli stworzona opcja nie jest bardzo podobna lub ma dość.

Tapeta Flizelinovye jest droższa niż papier, ale szerokość tuby na pierwszą znacznie więcej, czyli sama tapeta jest potrzebna mniej. Jeżeli dokonane zostaną obliczenia, okazuje się, że cena włókniny jest dość rozsądna. Pomyślna naprawa!

Przeczytaj również o prawidłowym malowaniu ścian w kuchni.

Galeria

Leave a Comment

63 − = 60