Podlaha v kuchyni (51 snímků) – život bez problémů

Většina domácích řemeslníků, v průběhu opravy kuchyně, se snaží vyrovnat podlahu a uklidnit ji. V budoucnosti bude výsledným povrchem laminát, linoleum nebo dlaždice. Ale proč utrácet další peníze na nákup vyrovnávacích materiálů, pokud dnes můžete vytvořit tekuté podlahy v kuchyni. Nyní se pokusíme poznamenat všechny pozitivní aspekty tohoto pokrytí a zjistit, jak vyplnit podlahu kuchyně.

Podzemní podlahy

Podzemní podlahy

Příprava na instalaci

V případě, že máte povoleny finanční prostředky, můžete najmout tým profesionálů, kteří opraví vaši kuchyni a nebudete mít žádné dotazy. Ale co když jste sami sebe vědomou osobou a můžete většinu práce vykonávat vlastním rukama?

Před domácím majstrem může dojít k řadě problémů již ve fázi přípravy:

  • Pokud provádíte opravy v bytovém bytě (tj. V něm žijete v době opravy), nebudete schopni podlahy vyplnit v jednom kroku. Navíc na obytném prostoru je pravděpodobně sporák, lednička, spousta kuchyňských skříní a další nábytek, který v době nalévání může být tažen z jednoho místa na druhé;
  • Špatný stav podlahy. Stavitelé v sedmdesátých a osmdesátých letech nevěnovali velkou pozornost podlahovým krytinám a stylizovali vše, co dostaly - od jednoduché desky k hnědému linoleu. Pokud jde o promenádu, zde byly položeny speciální podložky pod podlahou. Před instalací musí být starý nátěr zlikvidován.

Pozor prosím! Před přípravou povrchu na plnicí podlahu je nutné odstranit dřevěnou podlahovou krytinu a demontovat poloviční zpoždění. Poradenství! Ze staré podlahové krytiny je lepší se okamžitě zbavit - nejen uvolní vaše pokoje z cizích odpadků, ale otevře prostor pro práci.

Demontáž starého podlaží

Demontáž starého podlaží

Bez ohledu na to, jaká stará podlaha ve vašem bytě je nejdůležitější, je, že se ji prostě zbavíte. To bude skutečný problém pro obyvatele horních patrech výškových budov, jejichž vjezdy nejsou vybaveny nákladními výtahy.

Poté, co se zbavíte odpadků a pečlivě zametáte pokoj (v našem případě kuchyně), budete muset zásobit vše, co potřebujete. Nejprve je třeba vypočítat velikost podlahy a tloušťku podlahy. Pro tenkou plnicí podlahu není třeba více než 5 mm vrstvy. V tomto případě je třeba vzít v úvahu technickou nerovnost povlaku - zpravidla je to sklon 1-2 stupňů. Co to znamená? A skutečnost, že jeden okraj podlahy bude o něco tlustší než druhý.

Odborníci obecně doporučují plnění podlah o tloušťce 2,5-3,5 cm, aby nedocházelo k nečistotám a trhlinám, které by mohly vzniknout při vážném mechanickém poškození (padající žehlička nebo těžká pánvička).

Poradenství! Je lepší koupit více pytlů na 2-3 tašky, než bylo plánováno ve výpočtech - s přihlédnutím k nerovnosti podlahy, můžete snadno udělat chybu a tato skladba může ušetřit v nejvhodnější chvíli.

Zjistěte, který laminát je nejlepší pro vaši kuchyni. Několik drobných, ale důležitých tipů vám pomůže.

Směs pro sypké podlahy od společnosti

Směs pro sypké podlahy od společnosti "BOLARS"

Než vylijeme podlahy, podívejme se na seznam všech nezbytných:

  • Koupit tekuté podlahy v souladu s výpočty (2-3 tašky zásob);
  • Primer (doporučuje se koupit univerzální, která je vhodná jak pro stěny, tak i pro stropy);
  • Několik velkých kbelíků (nebo betonových míchaček, pokud je zde možnost někde vzít);
  • Tryska pro děrovací zařízení (pro míchání plnicí podlahy v kbelíku).

Instalace samonivelačních podlah v kuchyni

Pro míchání plnicí podlahy můžete použít běžný mixér, jehož cena nepřesahuje 100 rublů. Dávejte pozor na to, že směšovač nelze vložit přímo do děrovače, potřebujete kazetu s držákem SDS (jako vrtačka).

V průběhu práce je punčák zahřát na 3-4 kbelíky, takže pokud do konce práce narušíte tekuté podlahy s běžným vrtákem, může se prostě spálit.

Naučte se také, jak správně umístit linoleum do kuchyně.

Smíchejte směs

Smíchejte směs

Dalším krokem v naší práci je připravit povrch desky (holou podlahu) pro přípravu základního nátěru. Snažíme se co možná nejblíže odstranit veškerý prach a nečistoty ze štuku, která spadla ze stěn. Čistější je připravený povrch, čím silnější je podlaha připevněna k povrchu desky.

Základní nátěr

Natřete povrch

Natřete povrch

Poté, co jste se vypořádali s důkladným čištěním, můžete pokračovat v přípravě pracovní plochy. Tato práce je velmi rychlá a snadná - základový nátěr lze aplikovat jak kartáčem, tak válcem. Při horkém počasí je primer dostatečný po dobu 15-20 minut, takže připravený povrch je již připraven k provozu.

Vyplňte

Naplňte podlahu kuchyně

Naplňte podlahu kuchyně

Za prvé se trochu připravíme - profesionálové doporučují otevřít všechny tašky a postavit je v jedné řadě u kbelíků pro přípravu řešení. Proč? Pak vám to usnadní. S tímto rozložením materiálu během práce nemusíte běžet po místnosti, budete klidně připravovat podlahu pro instalaci, aniž byste odešli.

Po vylévání podlahy pokryjte povrch fólií - abyste se vyhnuli vzniku prasklin. Také věnujte pozornost sušení - často podlaha vyschne nerovnoměrně. To znamená, že na jedné straně můžete jít po ní a na druhé straně se nemůžete dotýkat prstu.

Hmotnost jednoho pytle se suchou směsí činí 40 kg. Do tohoto množství materiálu by mělo být přidáno 6 litrů vody.

Zapamatujte si! Mísící proces je třeba provést rychle, protože podlahy vysuší v krátké době.

Pokud směs nevypadá, že je tlustá, rozšiřuje se na podlahu a ani se nebude muset vyrovnat! Pokud jsou klouby nerovnoměrné, mohou být snadno vyrovnány brusným papírem.

Kapalné roztoky dokonale zapadají na plochu se základem a vyplňují všechny dutiny v rohu a betonovou desku.

Naplněná podlaha

Naplněná podlaha

Pozor prosím! Před nalitím pečlivě zasuňte všechny otvory a praskliny, protože podlahy se mohou rozložit pod betonové stropy a opravit větrání sousedů.

To je v podstatě všechno. Jak zaplnit podlahu v kuchyni, kterou teď víte, zůstává jen sledovat speciálně připravené video, které vám odhalí všechna tajemství této zajímavé, ale ne snadné záležitosti.

Na "dezert": bulk 3D podlahy

Luxusní kuchyně s velkými 3D podlahami!

Luxusní kuchyně s velkými 3D podlahami!

3D podlahy - fenomén pro ruského spotřebitele je zcela nový a neobvyklý. Takové povlaky by mohly být splněny dříve pouze v drahých kavárnách a restauracích, ale s vývojem stavebních technologií a poklesem cen 80% podobných objednávek připadá na soukromé domy a byty.

Chcete-li si koupit takovou krásu, je třeba připravit poměrně značnou částku - v průměru si odborníci převezmou kolem 6000 rublů / m² za práci. Je však třeba poznamenat, že náklady se mohou lišit v závislosti na ploše celé pracovní plochy. To znamená, že pokud máte malý pokoj, bude cena nižší, pokud jsou prostory velké, cena je vyšší.

Ale krásné tekuté 3D podlahy umožňují vytvářet pocit trojrozměrných předmětů, které vizuálně vystupují z podlahy. Může se jednat o stromy, květiny, trávu, vlny, ovoce - vše a ne na seznamu!

Podlaha v kuchyni (51 snímků) - život bez problémů

"Juicy" 3D podlahy v kuchyni

Když jsou v kuchyních instalovány tekuté podlahy, je vhodnější mít přírodní krajinu, divokou květinu, ovoce, zeleninu a tak dále. Pro každého klienta společnost vytvoří individuální projekt, kde si kupující může zvolit vzor pro svůj vlastní sex. Nemyslete si, že jste podvedeni! Pokud byl obrázek použit jednou - je okamžitě odstraněn ze sdílené databáze a nikdy se nedostane k vám v adresářích. Každý snímek je jedinečný!

3D podlaha - velmi originální a racionální řešení

3D podlaha - velmi originální a racionální řešení

Malé technologické tajemství

3D podlahy namontována stejně jako jednoduché a samonivelační nátěry, ale je zde jedna významná „ale“ - přes rasteksheysya a vysušený povlak je stanoven obrazu (pre-vybraný vámi z katalogu) a na něj se naplní cílové základny. Například, jako jeden z nejvíce obyčejných - Polyushko Gl 3d (pracovní název Polushko Gl 3D).

Po nalití věnujte pozornost malým vlasům, vlasům a dalším malým trostem. Pokud ji neodstraníte okamžitě, nebudete jej moci znovu odstranit! Po nanesení povrchové vrstvy nemůže být podlaha napadena po dobu 3-4 dnů.

Pokud máte zájem o více informací o tomto tématu, máme fotografickou instrukci, která vás seznámí se světem úžasných podlahových krytin.

Přečtěte si také, o kterou podlahu si vyberete v kuchyni - nejúspěšnější možnosti podlah.

Galerie

Leave a Comment

+ 46 = 56