Co dělat zástěru v kuchyni (60 snímků): praktické možnosti

Vzdálenost mezi deskou a několika závěsnými skříněmi je náchylnější ke kontaminaci, takže je zapotřebí zástěra. Je třeba chránit část stěny, která se nachází v blízkosti desky a u umyvadla, před působením spreje horkého oleje, horké páry a vlhkosti.

Kromě toho zástěra nejen chrání stěny, ale správně tvrdí, že je to hlavní dekorace interiéru kuchyně.

z čeho se má udělat zástěra v kuchyni

Skvělá varianta zástěry

Styl zástěra do kuchyně mohou být vytvořeny různými způsoby: horkém nebo neutrální, klidný nebo expresivní, mírné nebo jemných. Ale musí existovat krásná a harmonická interakce s takovými prvky kuchyně jako kuchyňský nábytek, stěny. A samozřejmě se hodí do celkového designu a stylu kuchyně.

Pokud nesprávně vyzdvihnete design kuchyňské zástěry, nepomůže vám použití nejkrásnějších a dražších kuchyňských náhlavních souprav.

Naopak, v případě, že půda je krásné k dekoraci na zeď nad deskou stolu, ve spojení s možným využitím skromné ​​nábytku a dokončit zbytek stěn, můžete doslova oživit prostoru kuchyně.

V současné době nabízí trh dostatek druhů materiálů, ze kterých můžete v kuchyni vytvořit zástěru.

Typy zástěrů pro kuchyň

Zástěra z keramických obkladů

co dělá zástěru v kuchyni

Zástěra na dlaždice

Keramická dlažba se týká materiálu, ze kterého je v kuchyni vyrobena zástěra a materiál je možná nejběžnější.

Výhody

Mezi přednosti dlaždic lze identifikovat:

 1. Udržitelnost na účinky vody, chemikálií, teplotních výkyvů.
 2. Vysoká pevnost materiál.
 3. Protipožární materiál.
 4. Množství barev a odstínů navíc nabízí výrobcům řadu různých sortimentů. Tyto kolekce představují vynikající scenérii a krásné panely, ze kterých můžete vytvořit zástěru kuchyně v téměř každém stylu, který se vám líbí.
 5. Možnosti tisku fotografií na dlaždici výrazně rozšiřují možnosti výroby zástěrů na dlaždice v kuchyni.

Nevýhody

Nevýhody dlaždic lze připsat pouze skutečnosti, že stačí obtížné sestavit, a dělat to sami, potřebujete určité dovednosti a poměrně dlouhou dobu. Obdobně vzniknou potíže při výměně zástěry. Proto, pokud máte často touhu měnit situaci, stojí za to přemýšlet před tím, než si vyberete dlažbu pro tento základ, z něhož byste měli udělat zástěru v kuchyni.

Zástěra z MDF desek

ze kterého můžete udělat zástěru v kuchyni

Zástěra z MDF

MDF deska, je něco, z něhož si můžete vytvořit kuchyni zástěru jednoduše, rychle a levně (viz také článek Zástěra Kitchen z MDF. - Řešení pro rozpočet). Barvení panelů je zvoleno tak, aby bylo kombinováno s povrchem kuchyně.

Výhody

 1. Nízká cena.
 2. Rychlá a snadná instalace. Je důležité, aby nebyla vyžadována žádná předběžná vyrovnávání a příprava povrchu. Montáž se provádí pomocí speciálního rámu nebo tekutých hřebíků.
 3. Jen taková zástěra je snadná a demontážní, takže pokud se její konstrukce rychle obtěžuje, nebude to těžké měnit.
 4. MDF panely se snadno přizpůsobí designu kuchyně, i když nemáte designové dovednosti. Vezměte zástěru z MDF v tónu stolní desky a zaručíte slušný design kuchyně.

Nevýhody

Vyřešit otázku, co dělat pro kuchyňskou zástěru a před přídí ve směru MDF, je třeba vzít v úvahu skutečnost, že po určité době, chemické čistící prostředky, vody a tuku může způsobit vzhled zástěru z MDF v havarijním stavu. Panely mohou být otřeseny. A navíc takové panely patří k hořlavým materiálům.

Skleněné zástěry

z nichž se vyrábí kuchyňská zástěra

Skleněná zástěra s podsvícením

Zástěry ze skla představují poměrně nový, ale rychle se rozvíjející směr v oblasti kuchyňského designu. Existuje několik výrobních postupů pro tyto zástěry, ale všechny z nich umožňují vytvořit v kuchyni celá umělecká díla.

Vychází z krajin a zátiší, končící trojrozměrnými panoramatickými fotografiemi. Mohou to být obrazy, které se používají pomocí fotografického tisku, nebo se vytvářejí přímo na skle metodou tlaku pískování. Také zde je příležitost rozbít hlavu před výběrem technologie a co může udělat zástěru do kuchyně.

Výhody

 1. Velmi krásné, pestré a rafinované zástěry.
 2. Zásadně jsou tyto zástěry vyrobeny z jednoho panelu, takže nejsou žádné spoje a švy, to znamená, že nejsou místa pro hromadění nečistot, bakterií.
 3. Je snadné umýt a vyčistit.
 4. Sklo je odolné vůči čištění a pracím prostředkům.
 5. Neexistuje žádný obrázek, který nelze na takovou zástěru použít.

Nevýhody

Vzhledem k velkému počtu obrazových možností je obtížné vybrat přesně to, co je nejvhodnější pro návrh vaší kuchyně. A zde nemůžete bez pomoci profesionálního designéra.

Navíc je to poměrně drahá technologie a vytvoření skleněné zástěry nebude stát peníze. Stejně jako v případě, že vás obraz obtěžuje a chcete jej změnit.

Poznámka: Výběrem sklo jako materiál, z něhož vyrobené zástěru do kuchyně, pamatujte, že to bude vyžadovat od vás mnohem více pozornosti. Faktem je, že sklo nezakrývá vysušený sprej vody nebo tuku. Na tom jsou zvláště viditelné, což znamená, že budete muset častěji otírat.

Mozaikové zástěry

z čeho se má udělat zástěra v kuchyni

Panel mozaiky na zástěře

Kuchyňské zástěry tohoto typu vypadají velkolepě, bohaté, krásné a originální. Jsou vyrobeny z dlaždic malých rozměrů, stejně jako kusy skla nebo rozbitých dlaždic. Proto je každá taková zástěra jedinečná a téměř jedinečná.

Výhody

 1. Mozaika může být zajímavým vzorem nebo dokonce nějakým vážným obrazem.
 2. Mosaic má stejné vlastnosti jako keramické dlaždice, a proto má velmi dlouhou životnost.

Nevýhody

Nevýhodou je, že je třeba povrch připravit velmi kvalitativně, to znamená, že je velmi hladký. Faktem je, že vzhledem k malé velikosti prvků zástěry její rovina prakticky opakuje rovinu stěny. V takovém zástěru je mnoho stehů, proto se na mezivrstvé zálivky zvyšují požadavky.

Zde vidíte: "Kuchyně s vlastními rukama ve stylu Provence - vytvořit francouzskou eleganci".

Plastová zástěra

ze kterého si vyrobit zástěru do kuchyně

Zástěra z plastu

Kuchyňské zástěry z plastu jsou velice hospodárnou možností.

Výhody

Životnost vysoce kvalitního plastu je poměrně velká a po celou dobu bude mít vynikající vzhled. Plastová záslepka je velmi oblíbená díky své ekonomice, pohodlí v provozu a protože nevyžaduje další finanční investice.

Nevýhody

Hlavní nevýhody jsou to, že plast není oheň odolný materiál a může být poškrábaný abrazivními čisticími prostředky.

Zrcadlové zástěry

ze kterého můžete vytvořit kuchyňskou zástěru

Zrcadlový zástěr

Kuchyňské zástěry, které se skládají výhradně ze zrcadel nebo zrcadlových prvků, jsou v nich přítomny. Oni také odkazují na stejný počet originálních nápadů jako skleněné zástěry.

Výhody

Pozitivní v této zástěře je vizuální nárůst kuchyňského prostoru, a jako skleněná zástěra je vynikající odolnost vůči různým druhům vlivů.

Nevýhody

Kuchyně je místo, kde je ve vzduchu často vysoká vlhkost, která na povrchu zrcadla zanechává stopy. Proto, jako v případě skla, budete často muset otřít.

Shrňme výsledky

Jak je patrné z výše uvedeného, ​​existují varianty zástěrů drahé, ale také poměrně rozpočtové. S největší pravděpodobností je pro instalaci skleněných nebo zrcadlových zástěrů užitečné pozvat odborníky se zkušenostmi s touto prací.

Ale zbytek může být namontován samostatně. Stačí pouze být trpělivý, upozorňovat, seznámit se s takovou věcí, jako je návod k instalaci a prohlížet si fotografické a video materiály v této části. A můžete pozvat hosty, aby v kuchyni zobrazili jedinečnou a krásnou zástěru.
Přečtěte si článek o kuchyni Feng Shui - v souladu se sebou.

Galerie

Leave a Comment

− 2 = 2