Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů

S neštandardním uspořádáním kuchyně, které zahrnuje umístění desky do rohu místnosti, je ideálním řešením koupit šikmou kapuci. O tom, jaké dobré modely jsou dobré a jak je správně zvolit, přečtěte si v našem materiálu.

Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů

Takové konstrukce umožňují vyřešit problém s nestandardním plánováním

Výhody rohových modelů

Rohové kukly pro kuchyň dělají interiér místnosti modernější a funkčnější. Konstrukce tohoto typu mají řadu výhod, které rozhodně stojí za to věnovat pozornost. Mezi ně patří:

 • Úspora místa. Vzhledem k tomu, že konstrukce je umístěna v rohu, zabírá minimální prostor a využívá každý centimetr prostoru. Toto uspořádání umožňuje přizpůsobit i celkové modely v malých místnostech.
Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů

Díky svému tvaru mohou být tato zařízení zapsána i do malé kuchyně

 • Snadná instalace. Není snadné instalovat takovou sestavu s vlastními rukama - můžete se s ní vyrovnat, aniž byste měli zvláštní stavební dovednosti.
 • Pohodlný provoz. Kuchyňský rohový kryt se ovládá běžnými tlačítky, dotykovým panelem nebo dálkovým ovládáním.
Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů

Ovládání kompaktních zařízení lze provádět pomocí dotykového panelu, tlačítek nebo dálkově

 • Vysoké dekorativní indexy. Podobné modely se vyrábějí v různých formách a používají různé materiály. Zvláště stylové kulaté a sférické modely, které jsou vybaveny dodatečným osvětlením.
 • Cena:. Ve srovnání s dražšími modely jsou náklady na tato zařízení mnohem dostupnější.
Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů

Co může být kuchyň s šikmou kapucí: kuchyně v klasickém stylu, high-tech, provence, techno nebo loft

Vlastnosti rohových digestoří

Kryt rohového sporáku má některé funkce, o kterých byste měli vědět předtím, než zvolíte jednotku. V této části o nich budeme hovořit, stejně jako co hledat především v nákupním procesu.

Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů

Nejoblíbenějšími možnostmi jsou tvar T a dome

Dosavadní kuchyňské rošty jsou vyráběny na základě již osvědčených a velmi populárních závěsných jednotek pro kuchyň. Konkrétně jsou rozděleny na:

 • Ve tvaru písmene T. Kompaktnější modely, které dokonale padnou i v nejmenších kuchyních.
 • Dome. Nejčastěji jsou v klasickém stylu, což jim umožňuje používat ve stejném interiéru.
Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů

Nejčastěji se kupolové modely používají v klasickém stylu (příklad na fotografii)

Na základě specifičnosti rohových kapucí

Úhlové modely se vyznačují dvěma velmi zajímavými rysy:

 • Provozní režim. Prakticky jsou všechny typy rohových zařízení připojeny k potrubí, aniž by ztratily schopnost pracovat v recirkulačním režimu;
 • Vzhled. Návrh modelů může být velmi různorodý. Bez obtíží najdou modely: v klasickém stylu (dome design), v retro stylu a mnoha možnostmi pro ultramoderní interiéry, například high-tech.
Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů

Prakticky všechny oblíbené modely mají režim proudění a recirkulace současně

Priority při výběru úhlu natočení

Při výběru rohových kuchyňských digestoří je třeba nejprve vzít v úvahu následující faktory.

 • Spotřeba energie. Rohová kapuce v kuchyni by měla odpovídat rozměrům kuchyně. Čím větší je místnost, tím větší by měla být vybrána. Pokyny pro používání jednotky doporučují výběr modelu s "okrajem" výkonu. To vám umožní přetížení motoru, takže zařízení bude trvat déle.
 • Hladina hluku. Neměla by překračovat normy povolené lidskému uchu, být pohodlné. Nejoptimálnější číslo je nižší než 60 decibelů.
Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů

Optimální úroveň hluku přístroje je až 60 decibelů

 • Velikost. Šířka spotřebiče musí odpovídat velikosti varné desky nebo být větší než je. Standardní šířka pro dnešek je - 50 cm, 60 cm nebo 90 cm.
 • Materiál. Moderní zařízení jsou vyrobena ze silných materiálů a jejich rozsah vám umožňuje přizpůsobit přístroj do libovolného interiéru. Užitná jednotka může být dokončena sklem, smaltem, keramikou nebo dřevem.
Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů

Pokrytí domácího spotřebiče může být sklo, smalt, keramika nebo dřevo

Přehled 5 populárních modelů

Pro usnadnění výběru vhodné možnosti naleznete v této části přehled nejpopulárnějších modelů zařízení.

Ilustrace Popis
Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů Lex CHR 118 Angolo. Jedná se o typ krbu o šířce 100 cm a kombinovaný režim provozu. Vybavený jedním motorem je maximální výkon zařízení 850 m3 / h.

Zajímavý design - tělo, malovaná "slonovina", okraje jsou vyrobeny ze dřeva. Ovládání - mechanika, prováděná pomocí jezdců, má tři pracovní rychlosti. Sada obsahuje filtr tuku, samostatně zakoupený uhlíkový filtr.

Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů Lex Al-Angolo 900 Inox. Model s šířkou 90 centimetrů a kapacitou 1370 m3 za hodinu. Pracuje ve dvou režimech, je zde časovač, který vám umožňuje zůstat bez dozoru; není k dispozici intenzivní režim.

Pouzdro je vyrobeno ve stříbrné barvě, dodavatel je dodáván se dvěma filtry: uhlí a tuk

Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů Elica Hydra IX F-100. Model se šířkou 100 cm a tělo z nerezové oceli. Tlačítko ovládání, je nainstalován tukový filtr, který umožňuje zařízení pracovat v režimu off-line. Výkon při maximální rychlosti je 750 m3 za hodinu.

Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů Elikor Forest 90. Model s šířkou 90 cm je vyroben v klasickém stylu. Maximální produktivita je 650 m3 za hodinu. Zařízení s mechanickým ovládáním dosahuje úrovně hluku 56 dB.
Rohová kapuce pro kuchyň: přehled 5 populárních modelů TEKA DQ 90. Design ve tvaru T, patřící do elitního segmentu cen. Šířka přístroje je 90 centimetrů, pracovní hluk je 45 decibelů. Maximální kapacita jednotky je 120 m3 za hodinu.

Na závěr

Kuchyně s šikmou kapucí vypadají neobvyklé a stylové. Nyní víte o vlastnostech úhlových struktur a nuancí, které byste měli věnovat pozornost nákupnímu procesu. To vám umožní zvolit nejvhodnější model. Také doporučujeme, abyste se seznámili s videozáznamem v článku - tam najdete spoustu užitečných informací.

Leave a Comment

+ 63 = 73