Stretch strop v ložnici (65 fotek)

Stretch strop v ložnici (65 fotek)

Při konstrukci interiéru je věnována velká pozornost takovým zdánlivě nenápadným detailům jako je strop. Kromě standardního tmelu, který neskrývá většinu nedostatků, má široká škála vizuálních možností zavěšené konstrukce. Instalace netrvá dlouho, ale ne každý vlastník může určit design a technické aspekty. Budeme se snažit otevřít závoj tajemství, vyprávět o roztažených stropech v ložnici - místnosti, kde každý detail má zájem!

Typy strečových stropů

Stropní strop - druh zavěšených konstrukcí, které obsahují speciální profily s plátěnými plátny. I přes svou jednoduchost se jeho vnější a technické vlastnosti liší v následujících rysech.

Odrůdy podle materiálu

Hlavní rys, který je třeba vzít v úvahu při výběru stropní strop pro ložnici - materiál plátna. Jsou vyrobeny z polyvinylchloridového (PVC) filmu nebo tkaniny.

Film na bázi vinylů svařované z jednotlivých pásů. Proces instalace vyžaduje přípravu a dostupnost speciálního zařízení - tepelné pistole, pomocí které se místnost ohřívá až 60 stupňů. Za takových podmínek se film natáhne a poté se natáhne na rám.

Samotné PVC fólie mají různé povrchy, ale nejčastějšími možnostmi jsou lesklé, matné a saténové, které jsou vhodné pro různé konstrukční řešení.

Nevýhodou této odrůdy je zřetelná švová linie, zejména s lesklým povrchem, stejně jako nízká odolnost proti mechanickému namáhání a vysokým teplotám.

Stretch stropy z tkaniny stabilnější ve srovnání s předchozími druhy, netvoří švy, ale zároveň se liší vysokými náklady. To je odůvodněno dobrými vlastnostmi: trvanlivostí, ekologickou kompatibilitou, krásnou strukturou a různými barvami.

To je věřil, že tyto stropy "dýchat", což je důležité pro pohodlný pobyt v ložnici. Kromě toho je možné je natírat, zatímco PVC fólie musí být aktualizovány s návrhem změny. Ale s povodněmi vrátit původní vzhled, tkanina látky nebude fungovat.

Takže při výběru materiálu pro stropní strop je třeba začít z rozpočtu, požadovaného vizuálního efektu a podmínek v místnosti.

Stretch strop v ložnici
Stretch strop v ložnici

Druhy podle typu konstrukce

Všechny druhy stropních stropů jsou připevněny pomocí bagety - profilu, který je instalován po obvodu místnosti. Každý typ konstrukce umožňuje vytvářet stropy různých tvarů a konstrukcí.

Jednopatrový strop. Nejjednodušší verze "první úrovně složitosti". Ale toto je krása a praktičnost povlaku. Je levnější pro peníze nebo úsilí, má delší životnost a také pohodlí v péči. Vhodné pro minimalistické, malé interiéry, v nichž není třeba se zaměřovat na horní část prostoru. Ale i v opačném případě - můžete zvolit jasné barvy, fotografický tisk nebo materiály s různými textury.

Víceúrovňový strop. Druhá a následující úroveň se dosáhne použitím sadrových deskových konstrukcí nebo profilů pro tažný pás. Další vrstvy jsou původní ostrovy rovných, geometrických, zakřivených tvarů, které vytvářejí složité figurální i barevné kompozice.

Zvukotěsný strop. Skutečná spása od hlučných sousedů shora, kteří vždy skočí a házet těžké věci na podlahu. Mezi přepážkou a napínací tkaniny je upevněna vrstva polyesterových vláken, který vytváří překážku pro volný pohyb akustických oscilací, chrání před nežádoucím hlukem.

Vyberte si vlastní verzi není obtížné. Například pro prostornou ložnici v moderním stylu budou fungovat víceúrovňové konstrukce, které navíc vykonají funkci vizuálního zónování a rozdělují místnost na spaní a pracoviště. V místnosti s nízkými stropy je lepší opustit zvuková izolace, která "ukradne" výšku stěn.

Stretch strop v ložnici
Stretch strop v ložnici

Výhody a nevýhody

Každý typ stropních stropů má své pozitivní i negativní strany, ale pokusíme se shrnout informace a varovat před možnými důsledky pro nesprávnou instalaci.

K výhodám stropních stropů v ložnici patří:

- Dlouhá životnost, která se pohybuje od 10 do 15 let, ale v praxi může být více, zejména při nákupu vysoce kvalitních materiálů. Povrch výrobků nezmizí s časem a tkanina může být dokonce překreslena lakem. Jedinou podmínkou je pravidelná péče.

- Ekologické. A to platí nejen pro typy tkání: moderní PVC fólie, pokud jsou vyráběny v souladu se světovými standardy, jsou pro zdraví bezpečné a tato postava hraje důležitou roli v místnosti, kde je osoba nejzranitelnější - v ložnici.

- Schopnost skrývat nedokonalosti povrchu nebo inženýrské struktury. Tato výhoda a hlavní výhoda všech zavěšených stropů před ostatními typy povrchových úprav, s nimiž se tah dokonale vyrovná.

- Rychlá instalace, která nebude trvat déle než 5-6 hodin - jen rekordní čas! Na jednopodlažních konstrukcích půjde ještě méně a nemusíte vyčistit místnost stavební zbytky.

- Rozmanitost designu - všechny druhy barev, textur, kresby, které se hodí do téměř jakéhokoliv interiéru ložnice. Leskované povrchy se vzory nebo monofonním povrchem se používají v moderních stylech, ale pro dokonale matný matný se může hodit, a možná dokonce i fotografický tisk se stropem Sixtinské kaple.

Navíc bych rád poznamenal hlavní "plusy" PVC fólie - nízké náklady a schopnost zadržovat vlhkost. Nevýhody na pozadí zásluh nevypadají tak děsivě, kromě toho se liší v závislosti na materiálu.

Možná někdo musel slyšet příběhy o tom, jak jednoduchý pohyb vysokého nábytku vedl k slzám ve stropním plátně, nebo jako šampaňský kork náhodně prolomil tenký materiál. Tyto "hororové filmy" se týkají PVC fólie, která nemá vysokou pevnost. Abyste se vyhnuli nepříjemným situacím, zvolte varianty tkání.

Totéž platí pro plnou těsnost, která na jedné straně šetří z povodní a na druhé straně nedovoluje proniknout do místnosti. Nákup textilií vás zbaví první důstojnosti, když vyřešíte druhý nedostatek.

Ale většina příběhů souvisí s důsledky nesprávné instalace: segging, "zhroucení" atd. Abyste se vyhnuli nepříjemným výsledkům, je lepší požádat o pomoc od profesionálů, protože je důležité při instalaci zohlednit všechny nuance, což není pro začátečníky.

Stretch strop v ložnici - Výhody a nevýhody
Stretch strop v ložnici - Výhody a nevýhody
Stretch strop v ložnici - Výhody a nevýhody

Výběr stropního designu

Když jste se zabývali technickými problémy, můžete jít na vnější rozmanitost stropních stropů pro ložnici a jejich designové možnosti.

Stretch stropy

Jednoduchý hladký strop vyrobený v jedné barvě není omezením představivosti nebo rozpočtu, ale stylovým řešením pro téměř jakýkoli interiér, který poskytuje vizuální čistotu a prostor v místnosti. Pro různé druhy zvolte lesklý povrch, který jako zrcadlo odráží místnost. Matte poskytne úsporné opatření, charakteristické pro klasický nebo skandinávský styl.

Jednoduché roztažitelné stropy v ložnici
Jednoduché roztažitelné stropy v ložnici

Stretch stropy s výkresy

Možnosti tisku fotografií nejsou omezené: může to být realistické květiny, hvězdné nebo denní obloha. Velmi vhodné v ložnici budou vypadat abstraktní vzory, s nimiž můžete napodobit moderní a orientální styly.

Stretch stropy s obrázky v ložnici
Stretch stropy s obrázky v ložnici

Barevný stropní strop pro ložnici

Při obrácení přímo do ložnice hrajeme klíčovou roli v konstrukci prostoru. Chcete-li to provést, doporučujeme zvolit jednu z následujících možností.

Neutrální gama

Bezpodmínečné barvy nepřitahují zbytečnou pozornost do horní části místnosti, aby se harmonicky vzájemně doplňovaly. Tyto odstíny zahrnují tradiční bílé, stylově šedé a jemné béžové. Jejich hlavní výhodou spočívá v tom, že lze snadno kombinovat s téměř všemi barvami interiéru, což je univerzální řešení.

Stretch strop v ložnici - Neutrální měřítko
Stretch strop v ložnici - Neutrální měřítko

Pastelové odstíny

Malá rozmanitost pomůže přinést klidnou pastelovou paletu, která odpovídá odstínu některého prvku v interiéru nebo je v souladu s ním. Strop v ložnici tak získá výraznější charakter při zachování své "neviditelnosti".

Stretch strop v ložnici - Pastel odstíny
Stretch strop v ložnici - Pastel odstíny

Jasné barvy

Zdůraznit úsek stropu v ložnici pomůže nejen víceúrovňový výrobek, ale také použití jasných nasycených barev, které jsou v interiéru vyváženy bílou barvou.

Stropní strop v ložnici - Jasné barvy
Stropní strop v ložnici - Jasné barvy
Stropní strop v ložnici - Jasné barvy

Stropní podhledy: možnosti

Osvětlení v ložnici by mělo být plánováno předem, protože po instalaci napínacího stropu to bude problematické. Za prvé, měli byste věnovat pozornost výběru lamp, zejména pro PVC fólii. Faktem je, že tento materiál je spíše jemný a netoleruje vysoké teploty, takže je nežádoucí kupovat žárovky, stejně jako halogenové. Výhodnější jsou LED nebo úsporné zobrazení.

U závěsných stropů lze použít několik osvětlovacích systémů. Za prvé, tradiční světelný zdroj je lustr, který rozptýlí světlo. To je důležité v ložnici vytvořit relaxační atmosféru, a také zdůraznit obraz plátna, pokud ano.

Za druhé, zajímavý efekt je dosažen díky osvětlení kolem obvodu stropu. Jediný negativní - jasně vymezuje prostor, který není žádoucí pro místnosti s malou plochou.

Zatřetí, jako alternativní osvětlení jsou vhodná reflektory na celém povrchu. Ale mohou být instalovány lokálně nebo ve formě geometrických tvarů.

Další originální řešení, které je ideální pro ložnici, je systém "hvězdného nebe". Ale to vyžaduje instalaci dodatečného školení: pro děrovaný kotouč nastavit mnoho zdrojů osvětlení a obraz sám o sobě je již promítnuta do filmu.

Stretch stropy s osvětlením v ložnici
Stretch stropy s osvětlením v ložnici - hvězdné obloze
Stretch stropy s osvětlením v ložnici

Stropní strop pro malou ložnici

Stropní stropy jsou instalovány trochu na úkor výšky stěn a to bude nutné přijmout. Navíc v malých ložnicích je strop součástí, která může vizuálně snížit prostor, pokud ignorujete následující doporučení.

Hlavním pravidlem je volba světle neutrálních barev, které v místnosti nevytvářejí hranice. Je lepší se zastavit na jednoduchém jednomúrovňovém pohledu a jako materiál si vezměte PVC film s lesklým účinkem, který se zdá, že pokračuje ve výšce stropů v jeho odrazu. Místo masivních lustrů - bodový systém osvětlení, který tvoří měkké rozptýlené světlo.

Samozřejmě, můžeme a to bez podhledů, pokud jste strach, „vzít“ navíc záběry náměstí, ale v některých případech to je prostě nutné: na nerovný povrch, přítomnost externí komunikace či specifické potřeby designu. Ale zastavte se v jednoduché, minimalistické podobě, nemusíte se starat o prostor místnosti.

Stropní strop pro malou ložnici
Stropní strop pro malou ložnici
Stropní strop pro malou ložnici
Stropní strop pro malou ložnici

Stretch stropy v ložnici - fotografie

Doufáme, že náš materiál pomohl pochopit vlastnosti stropních stropů. Aby se prokázala variabilitu vizuálních řešení a jak vypadají v interiéru ložnice na reálných příkladech - Připravili jsme výběr barevných obrázků. Příjemné prohlížení!

Hnědý stropní strop v ložnici - fotografie
Stropní strop s obrazem v ložnici - fotografie
Lesklý stropní strop v ložnici - fotografie
Modré natahovací stropy v ložnici - fotografie
Zelené roztažitelné stropy v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Béžový lesklý stropní strop v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Bílý lesklý stropní strop v ložnici - fotografie
Matné natahovací stropy v ložnici - fotografie
Bílý matný strečový strop v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Hnědý lesklý stropní strop v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Černý úsek stropu v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Bílý matný strečový strop v ložnici - fotografie
Modrý úsek stropu v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Stretch stropy v ložnici - fotografie
Stropní tkanina v ložnici - fotografie
Bílý úsek stropu v malé ložnici - fotografie

Video: Stropní strop v ložnici - nápady a design

Leave a Comment

8 + 2 =